mobil : 0905 442097
Navštívte náš e-shop

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Späť hore
   

* * * Garancia najnižšej ceny na trhu! Mínus 3% na konkurenčnú ponuku. * * *

Sprchové filtre
 
Chorobou modernej doby sú rôzne alergie, ktoré sa čím ďalej tým viac stávajú chorobami ekologickými. Vznik alergických chorôb úzko súvisí s našim životným prostredím. Alergiami je najviac zasiahnutý dýchací systém, potom kožný, tráviaci a centrálny nervový systém. Alergií pribúda i preto, že sa zvyšuje naša životná úroveň. Okrem správnej životosprávy je dôležitá aj prevencia - dobrá voda a dobrý vzduch.
Škodlivé látky sa do tela dostávajú nielen prostredníctvom jedla a pitia, ale i pri sprchovaní - pokožkou a vdychovaním vodnej pary. Mnoho lekárov dokonca tvrdí, že pri sprchovaní absorbuje telo viac chlóru, ako pri vypití dennej dávky vody rovnakej kvality. Zdravé prostredie v kúpeľni Vám zaistí sprchový filter.
  • Voda prefiltrovaná sprchovým filtrom pôsobí blahodarne pri psoriáze (lupienke), rôznych ekzémoch (napr. atopický ekzém), vhodný aj pri citlivej pokožke a problémoch s pleťou ...
  • Obmedzuje svrbenie pokožky po kúpeli, je vhodný najmä pre citlivú detskú pokožku.
  • Po kúpeli sa viac nemusíme natierať krémami, pretože pokožku k svrbeniu už neprovokuje žiadna cudzorodá látka .
  • Voda bez chlóru nedráždi nosnú sliznicu.
  • Kapacita filtra závisí od množstva chlóru vo vode. Spravidla sa pohybuje okolo 3.000 litrov vody, t.j. pre 4 člennú rodinu zhruba 3 mesiace.
  • Možnosť výmeny aktívnej náplne vyčerpaného filtra.
  • Jednoduchá montáž, žiadne problémy s údržbou.
  • Schválený Ministerstvom zdravotníctva ČR aj SR.
 
Sprchové filtre AQUAFILTER

Spoľahlivo filtrujú teplú aj studenú vodu. S vysokou účinnosťou odstraňujú z vody nielen chlór, ale aj chloramín, olovo, ťažké kovy, železo, sírovodík a ďalšie škodlivé a dráždivé látky.

 
Sprchový filter AQUAFILTER FHSH-2.
Sprchové filtre Aquafilter obsahujú granule zliatiny kovov, predovšetkým medi a zinku. Medzi týmito kovmi je elektrochemický potenciál, každá granula tvorí v podstate "elektrolytický článok", umožňujúci redukčno-oxidačnú reakciu (tzv. redox). Tieto reakcie na seba s vysokou účinnosťou viažu chlór aj z teplej vody a pri vysokých filtračných rýchlostiach.
 
Sprchový filter AQUAFILTER FHSH-5.
Mechanizmus dechlorácie je založený na zmene elektrónovej štruktúry atómu chlóru a vzniká neškodný chlorid. Toto filtračné prostredie je zároveň nepriaznivé pre rast baktérií, plesní a rias. Elektrochemický potenciál ovplyvňuje elektrónový transport v bunkách mikroorganizmov čo vedie k ich zničeniu a znemožňuje tak väčšine mikroorganizmov prežiť.
 
Sprchový filter AQUAFILTER FHSH-6.
 
Náhradné vklady do AQUAFILTER FHSH-2 a FHSH 5-6.
 
   
   
 
Sprchové filtre na báze aktívneho uhlia
Sprchové filtre na báze aktívneho uhlia odstraňujú z vody plyny, ťažké kovy, no najmä chlór, ktorý je do vody pridávaný na dezinfekciu vo vodárňach. Chlór zabezpečuje bakteriálnu čistotu vody, no v každom prípade je to jed, používaný napríklad na bojiskách prvej svetovej vojny ako účinná zbraň hromadného ničenia. V prípade styku s pokožkou vysušuje a môže vyvolávať alergie, najmä u detí, starších ľudí a u ľudí s citlivejšou alebo suchou pokožkou. Podráždenie sa prejavuje červenými fľakmi, svrbením pokožky až tvorbou malých lupienkov odlupujúcej sa kože. Takto vysušená pokožka sa nevie brániť náporu ďalších chemikálií, napríklad zostatkov pracích prostriedkov zo zle vypláchaného prádla... Sprchový filter ochraňuje ľudský organizmus aj pred vdychovaním chlóru v pare a mikročasticiach vody vznikajúcich pri sprchovaní.
 
Sprchový filter s aktívnym uhlíkom - s možnosťou výmeny náplne.
 
Sprchový filter s aktívnym uhlíkom - jednorazový.
 
Montáž sprchového filtra:
Montáž je jednoduchá a zvládne ju naozaj každý. Nie je k nej potrebné žiadne náradie.
 
Montáž k sprchovej hlavici.
 
Montáž pod zmiešavaciu batériu.
Potrebujete ďalšie informácie? Kontaktujte nás e-mailom. 0905 442097.
 
 
© 2008 - 2018 Simaco Slovakia s.r.o. - Všetky práva vyhradené