mobil : 0905 442097
Navštívte náš e-shop

 

 
 

 

 

 
 
Deväťstupňová studňová reverzná osmóza s UV lampou
 
Merlin - až 2700 litrov za deň
 
Priemyselná RO
 
Priemyselná RO
 
Priemyselná RO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

* * * Garancia najnižšej ceny na trhu! Mínus 3% na konkurenčnú ponuku. * * *

Reverzná osmóza a príslušenstvo.
 
Reverzná osmóza je špičková technológia na úpravu pitnej vody. Má obrovské využitie a nepriamo sa s ňou stretávame v mnohých oblastiach života. Využíva sa výrobe nápojov a potravín, vo farmaceutickom, kozmetickom, elektrotechnickom, automobilovom... a inom priemysle, pri kozmických letoch, na lodiach, ponorkách, jednoducho všade tam, kde je potrebná kvalitná čistá voda. No stále častejšie sa s reverznou osmózou môžme stretnúť aj v domácnostiach, kde sa využíva na doúpravu pitnej vody, pričom chráni zdravie rodiny a šetrí peniaze za nákup balenej vody. Pozrite sa z čoho sa skladá a ako pracuje.
   

Prečo reverznú osmózu práve od nás?

 • Dodávame kvalitné, osvedčené a certifikované prístroje.
 • Každý prístroj pred montážou testujeme pod tlakom na kontrolu správnej činnosti zariadenia minimálne 24 hodín.
 • Reverzné osmózy dodávame s dielom na úpravu pH a ionizáciu vody, pretože proces filtrácie reverznou osmózou pH vody znižuje. Zásaditosť vody je jedna z podstatných vlastností kvalitnej vody, pretože zásaditá ionizovaná voda má blahodarné účinky na ľudské zdravie. Takto upravená voda je ľudským telom dobre prijímaná pričom pozitívne ovplyvňuje fyziologické a čistiace procesy v organizme... viac informácií o ionizovaných vodách nájdete tu.
 • Nízka cena odborného servisu, možnosť samoservisovania s dodaním dielov.
 • Úpravou vody sa zaoberáme profesionálne.
 • Úpravou zariadenia zabezpečíme možnosť použitia osmotickej vody nie len pre členov domácnosti, ale aj pre akvárium, technické účely a iné potreby.
 • Úpravou zariadenia zabezpečíme demineralizovanú vodu vo vysokej kvalite, vhodnú pre použitie v laboratóriách, lekárňach, či iných prevádzkach.
 • Ponúkame možnosť spolupráce.
 
 
 • Ako pracuje reverzná osmóza?
Osmóza je fyzikálny jav prebiehajúci v roztokoch. Ak si roztok predstavíme na mikroskopickej úrovni, ide o zmes molekúl, najmenších čiastočiek chemicky presne určenej látky. Tieto molekuly sú v neustálom pohybe, pričom sa rozptyľujú do celého roztoku. Ak však roztok rozdelíme polopriepustnou membránou, ktorá svojou veľkosťou prepustí len molekuly vody, na jednej strane dostaneme molekuly vody, na strane druhej molekuly ostatných látok. Ak tieto látky odstránime a pridáme nový roztok, dej sa opakuje a oddeľuje molekuly vody z roztoku. Osmóza, inak nazývaná aj hyperfiltrácia, má v biológii a medicíne nesmierny význam. Všade tam sa stretávame s javmi na polopriepustných membránach, pričom tieto javy sú základom všetkého, čo charakterizuje živú prírodu. V prípade ľudského organizmu pracuje na princípe osmózy napríklad oblička (ľadvina) a s pojmom umelá ľadvina ste sa už určite stretli. Na tomto základe pracuje aj reverzná osmóza na úpravu pitnej vody, technológia využívaná pre lety do vesmíru, v ponorkách, na lodiach pre výrobu pitnej vody zo slanej morskej vody... Pritom táto špičková technológia, ktorú si dnes môže zabezpečiť určite každý Európan, nie je finančne náročná, z hľadiska času nám bude neobmedzene a spoľahlivo vyrábať vodu výnimočnej kvality, chrániť zdravie a pritom nás bude stáť menej ako 1 cent ( 30 halierov) za liter.
 
Reverzná osmóza aj ako estetický doplnok Vašej kuchyne!
 
Reverzné osmózy s polyfunkčným displejom.
 
 • Komponenty reverznej osmózy a proces filtrácie
 
Proces čistenia a úpravy vody je prepracovaný do najmenších detailov. Voda je privádzaná do systému, pričom prechádza cez prvý sedimentačný 20 mikrónový filter. Tu sa zachytávajú hrubé nečistoty z potrubia, ako je kal pieskový prach, drobné kúsky železa, riasy a iné. Druhý stupeň reverznej osmózy tvorí filter zo zlisovaného aktívneho uhlia, ktorý vodu odchlóruje, zbaví zápachov, pachutí a vedľajších produktov chlorácie, trihalometánov. Pri tomto procese sa odlupujú drobné kúsočky uhlia, ktoré spolu s nežiaducim zafarbením zachytí tretí stupeň systému, 5 mikrónový filter.
  20 mikrónový filter + filter s aktívnym uhlím + 5 mikrónový filter
 
Osmotická polopriepustná membrána tvorí 4.stupeň filtrácie. Membrána zachytáva baktérie, pesticídy, dusičnany, kyanidy, nerasty a ťažké kovy s vysokou účinnosťou od 86 - 100% ich obsahu vo vode. V nami montovaných osmózach nájdete jedine certifikované membrány renomovanej spoločnosti FILMTEC, pričom nakupujeme membrány v najvyššej kvalite a najvyššom výkone (prietoku). Tieto membrány dokážu denne vyrobiť do 350 litrov vody denne.
    Polopriepustná membrána FILMTEC 100 - srdce reverznej osmózy
 
Posledný, 5.stupeň filtrácie je zabezpečený vložkou s veľmi jemne granulovaným, lisovaným uhlíkom a do systému sa montuje ako leštiaci filter. Z vody odstraňuje posledné nečistoty, voľné radikály, plyny a organické mikročastice. Po tomto stupni je ukončený proces čistenia. Ak takto vyčistenú vodu vyvedieme zo systému, získame demineralizovanú vodu vhodnú do žehličiek, autobatérii, chladičov... a je taká istá ako tá drahá z obchodu, vyrába sa rovnako.
  Aktívny IN-LINE uhlík.
 

Po procese čistenia je voda demineralizovaná a je potrebné upraviť ju pridaním minerálov pre rozvoj ľudského zdravia a organizmu. Voda preteká mineralizačnou vložkou, ktorá vodu obohatí o vápnik, magnézium, sodík, draslík, jód, fluór... v správnom pomere k dennému príjmu týchto minerálov.

  Mineralizačná vložka
 
Do systému reverznej osmózy pridávame ďalší komponent, biokeramickú vložku. Čistá voda pretekajúca biokeramickou vložkou aktivuje imunitný systém, osviežuje organizmus, zlepšuje cirkuláciu krvi, urýchľuje metabolizmus... Vyžaruje infra žiarenie, známe ako "svetlo života", ktoré je podstatným zdrojom podporujúcim život na Zemi a je prospešné pre všetky živé organizmy.
  BIO ENERGY POWER - biokeramická vložka
 
V prípade studničnej alebo inej chemicky neupravenej vody, je potrebné zabrániť rastu baktérií. UV lampa (ultraviolet) je prirodzenou ochranou s vysokou účinnosťou až do 99,9%. Dodané UV lampy sú pevné, celonerezové, čím zaručujú dlhú životnosť a bezporuchový chod. Lampy sa dajú využiť aj v akvaristike.
  UV lampa - nerezová
 • Uvažujete nad kúpou reverznej osmózy?
Reverzné osmózy vieme podľa potreby doplniť o ďalšie zariadenia, ako sú čerpadlá, prietokové meracie prístroje, alarmy, zásobníky s väčšou kapacitou, jednotkou na úplnú demineraliizáciu vody a iné. Pre väčšie objemy vody zabezpečíme plnoprietokové a priemyselné osmózy za bezkonkurenčné ceny.

Zariadenie Vám odborne nainštalujeme a zabezpečíme následný servis pre plnú funkčnosť zariadenia v ďalších rokoch, pričom zariadenie má neobmedzenú životnosť. V prípade studničnej alebo inej chemicky neupravenej vody zabezpečíme potrebný rozbor vody. Ak ste si z ponuky nevybrali, poskladáme Vám zariadenie podľa Vašej potreby. Ak potrebujete akékoľvek ďalšie informácie, kontaktujte nás osobne, telefonicky alebo e-mailom.

 

© 2008 - 2018 Simaco Slovakia s.r.o. - Všetky práva vyhradené