mobil : 0905 442097
Navštívte náš e-shop

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

späť hore

 

 

 

* * * Hľadáme spolupracovníkov, predajcov a obchodných zástupcov. * * *

  Ionizátory vody - ionizovaná voda - prístroje na výrobu.
 
1. Prenosné prístroje.

Vodné ionizátory PTV-KL a AQUATOR SILVER sú prístroje určené k výrobe zásaditej (alkalickej, živej), kyslej (acidickej, mŕtvej) a postriebrenej vody. Sú prenosné, takže ich využijete nielen doma, ale aj na chate či na dovolenke. V jednej dávke vyrobia 1,4l (PTV) alebo 3l (AQUATOR) ionizovanej vody. Prístroje obsahujú elektronický časovač, čo zabezpečuje potrebnú presnosť pri výrobe ionizovaných vôd.

Ich podstatnou výhodou oproti pevne zabudovaným prietokovým prístrojom je cena, kde tieto prístroje vyrábajú ionizovanú vodu vo vysokých parametroch a rozsahoch pH 2,22 až 12,02 a rozsah ORP +813 až -898mV. Takúto vodu dokážu vyrobiť len špičkové prietokové zariadenia v cenovej hladine 3.000,- až 5.000,- USD. Naviac vyrobia postriebrenú vodu v rozsahu 0,010 až 13,27 mg/l, ktorú prietokové prístroje vyrobiť nedokážu. Vodu do prístroja nalejeme priamo z vodovodného kohútika.

PTV-KL ionizátor vody na výrobu ionizovanej a postriebrenej vody - 1,4 l.

Parametre: pH 2,22 - 11,38 ORP: +600mV až -400mV

viac informácií
 
V Európe nenájdete podobné zariadenie ako ionizátor vody PTV-KL. Týmto cenovo dostupným zariadením ľahko a rýchlo vyrobíte ionizovanú alkalickú a kyslú vodu. Prístroj má vysokú úžitkovú hodnotu, vyrobí aj striebornú vodu. Zariadenie sa obsluhuje pomocou 4 tlačidiel. Postačí si vybrať potrebný čas elektrolýzy a stlačiť tlačidlo START. Po ukončení času činnosti zariadenie vydá zvukový signál a vypne sa. Ionizátor PTV-KL súčasne vyrobí 0,8 litra ionizovanej alkalickej vody a 0,7 litra ionizovanej kyslej vody. Na výrobu 1,5 litra striebornej vody postačí niekoľko sekúnd.
Vodný ionizátor PTV-KL je kompaktný, bezpečný, úsporný a spoľahlivý. Postačí naliať vodu z vodovodu a nastaviť čas. Už po niekoľkých minútach budete mať ozajstný prameň zdravia vo svojej domácnosti.

Objem 1,5 litra.
Zariadenia sú certifikované a patentované.
Záruka 24 mesiacov.
Vyrobené v EU.
 

AQUATOR SILVER ionizátor na výrobu ionizovanej a postriebrenej vody -3litre.

Parametre: pH 2,41 - 12,02 ORP: +813mV až - 898mV
 
 
viac informácií
 
Žiť zdravo je naozaj jednoduché, ak máte doma ionizátor vody novej generácie Aquator Silver. Tento ionizátor vody vyrába v rovnakom čase ionizovanú alkalická vodu a ionizovanú kyslú vodu. Dodatočná praktická funkcia umožňuje výrobu striebornej vody. Objem zariadenia je 3 litre. Za 7 minút po naliatí vody do ionizátora, vyrobíte 2,7 litra ionizovanej alkalickej vody a 0,3 litra kyslej ionizovanej vody.
Zariadenie sa obsluhuje veľmi jednoducho, pomocou tlačidiel. Po ukončení ionizácie postačí zložiť vrchnú časť prístroja s elektródami a odniesť ionizovanú vodu Vašej rodine na stôl.
Objem zariadenia umožňuje šetriť čas a z dôvodu modifikácie konštrukcie je možné vyrábať ionizovanú vodu rôznych parametrov.

Objem 3 litre.
Zariadenia sú certifikované a patentované.
Záruka 24 mesiacov.
Vyrobené v EU.
 
  Ako používať ionizovanú vodu na denné pitie, liečenie a domáce účely? (.pdf)
Ak sa Vám
pdf.súbor nezobrazuje, stianite si ADOBE READER zdarma.
 
2. Prietokové prístroje.

Prietokové ionizátory vody sú prístroje určené k výrobe zásaditej (alkalickej, živej), kyslej (acidickej, mŕtvej). Sú neprenosné, zabudovávajú sa do kuchynskej linky alebo tvoria jej súčasť. Ich najväčšou prednosťou je užívateľský komfort. Stačí "stlačiť gombíček" a z prístroja vychádza ionizovaná voda nastavených parametrov.

Špičkový prietokový ionizátor - elektrolyzér BLUE FISH U7.

Parametre: pH 8 - 9 - 10 ORP: - 250mV až - 700mV
ďalšie prístroje
 

Ako nám prístroje pomáhajú, alebo pH/ORP v skratke.

Jedným zo základných faktorov dobrého zdravotného stavu je udržovať kyslosť organizmu v rovnováhe. No pri dnešnom stravovaní a potravinárskej výrobe dochádza k okysleniu ľudského organizmu. Jeme najmä mäso a jeho produkty, výrobky z bielej múky, kávu, alkoholické nápoje, pasterizované šťavy, ryby a morské plody, chlieb, pečivo, sladkosti, vajcia, nápoje sýtené oxidom uhličitým a rôzne iné. Alkalických produktov konzumujeme oveľa menej. Sem patrí čerstvé ovocie, zelenina, šaláty, zemiaky, nesýtené vody, šťavy a tak ďalej. Je zrejmé, že samotná diéta na udržanie normálnej alkalickej kyselinovej bilancie naozaj nie je ľahkou úlohou.

Metabolický proces nášho tela sa snaží neutralizovať kyseliny a snaží sa ich odstrániť močom, potom a vydychovaním oxidu uhličitého. Pri absencii zásaditých látok telo kyslosť zvyšuje a znižuje krvnú zásaditosť pričom povolené fluktuačné rozmedzie je veľmi úzke pH = 7,3 až 7,45. Dokonca aj mierne odchýlky od týchto hodnôt vedú k vážnym zdravotným problémom. Pri zvýšenej kyslosti krvi, pH = 6,95, človek stratí vedomie a umiera. Telo sa snaží "kyslé odpady" zbierať, neutralizovať a ukladá ich v rôznych miestach organizmu, najmä v tukovej vrstve, čím sa znižuje odbúravanie tukov. Hromadenie tuku a obezita má za následok zvýšený cholesterol, zaťažené obličky, žlčové kamene, srdcovo cievne komplikácie a iné.

S pribúdajúcim vekom telo stále ťažšie likviduje odpad vznikajúcich kyselín a tak sa usádzajú, hromadia sa v rôznych častiach tela, ktoré sa týmto okysľuje. V miestach kde nastáva hromadenie kyslých odpadov, nastávajú poruchy krvného obehu a pri nedostatočnom prekrvení životne dôležitých orgánov sú narušené ich funkcie. Dôsledkom hromadenia kyslých odpadov je predčasné starnutie a vznikajú dobré podmienky pre vznik degeneratívnych chorôb a onkologických ochorení.

Rôzne začiatky chorôb.

Absenciu zásaditých látok v potravinách, najmä vápnika, si telo vyrovnáva alebo "požičiava od kosti" a začína osteoporóza. Kyselina močová a nadmerné hromadenie solí v kĺboch podporuje rozvoj artritídy a dny. Ak je nízky fond na neutralizáciu kyslého odpadu z nedostatku vápnika, narušuje sa produkcia inzulínu, čo môže viesť k cukrovke. V poslednej dobe trpí veľa ľudí kyslosťou žalúdka. Kyslý odpad sa hromadí v cievach, znižuje prietok krvi a zvyšuje krvný tlak. Upcháva kapiláry, ktoré dodávajú krv do mozgu. Narušuje sa krvný obeh, srdcové ochorenie začína, rozvíja sa ateroskleróza. Pri zvýšenej fyzickej záťaži alebo pri stresových situáciách, môže krvný tlak prudko vzrásť a vytlačiť plávajúci odpad častíc, ktoré môžu upchať cievy zásobujúce mozog krvou. Existuje reálne riziko mŕtvice. Ionizovaná zásaditá voda, kyslé odpady prirodzene rozpúšťa, skvapalňuje ich, čím sa ľahko odstránia v obličkách. (Mastné ruky kyslím octom neumyjeme. Pomôže nám mydlo, je alkalické, neutralizuje tuk a ruky odmastí.)

Asi každý z nás sa obáva ochorení a bolestí, ktoré človeka vyradia z práce, obmedzia športové vyžitie, záľuby či koníčky. Hromadenie kyslého odpadu, ktorý sa ukladá u každého inak a inde, často spôsobuje ochorenia. Je dôležité pochopiť, že všetky potraviny či už zdravšie alebo menej zdravé, drahšie alebo lacnejšie, produkujú kyslé odpady, ktorých akumulácia je hlavnou príčinou degeneratívnych ochorení dospelých. Preto pri znížení akumulácie odpadových kyselín v tele, by zlepšenie celkového zdravotného stavu nemalo byť prekvapením. Zásaditá voda sa vie veľmi účinne vysporiadať s touto neľahkou úlohou.

Video - liečba hrubého čreva pitím ionizovanej vody po 3 mesiacoch. (Japan)

 

Čo na to vedci?

Americký vedec Sang Whang sa zaoberá analýzou acidobázickej rovnováhy v modernej strave na University of California, USA. V dnešnej poľnohospodársko-potravinárskej dobe človek spotrebuje v priemere 35% mäsa a 65% rastlinnej hmoty. V minulých časoch boli alkalické látky a síce draslík, vápnik, sodík a horčík v spotrebe potravín tri - štyrikrát vyššie ako dnes. Obsah draslíka v dennom príjme potravy sa znížil z 250 mg na 70 mg a obsah sodíka z 220 mg na 50 mg. Absencia týchto zásaditých látok tak nedokáže úplne neutralizovať kyslé odpady. Sang Whang opísal dôsledky tohto javu: "... to znamená, že starnutie je výsledkom množstva kyselín (H +) a nízkeho hydrogenuhličitanu (HCO 3 -), čo spôsobuje okyslene tela. Predpoklad je, že starnutie tela je nevyhnutne kyslý proces. Jeho zníženie môže zabrániť degeneratívnym ochoreniam starnutia.

Susan Lark, vysokoškolská pedagogička a úspešná chemička vraví, že "štyri až šesť pohárov zásaditej vody denne znižuje kyslosť tela. Rovnako ako pri vitamíne C, E a beta karoténu, pôsobí alkalická voda ako antioxidant, pretože má veľa voľných elektrónov. To pomáha predchádzať ochoreniam srdca, mŕtvice, poruchám imunitného systému ... "

Lekár Walter Irlacher pracoval na výskume o vplyve zásaditej vody na krv a jej účinkoch pri liečbe zvýšenej kyslosti v tele spôsobujúcej ochorenie alebo komplikácie, spôsobil rozruch v Nemecku. Vedec pri svojom výskume použil metódu kontrastnej mikroskopie (Dunkelfeldmikroskopie).

Dr. Aschbach oznámil sľubné výsledky z klinických štúdií uskutočnených v Berlíne. Aktivovanú vodu použili pri praktických aplikáciách pri skúmaní účinkov alkalickej vody pri ochorení diabetes typu I a II. Pri podávaní alkalických vôd po dobu 4-6 týždňov, sa potreba injekčne podávaného inzulínu znížila na 70% a hladina glukózy v krvi sa znížila o 30%. Dokonca aj po vysadení alkalickej vody, tento stav pretrvával v priemere 4-5 mesiacov. Tieto údaje potvrdzuje aj vedecký výskum v Japonsku.

Pomôžme si aj inak.

Okysleniu tela "naviac pomáha" stres, negatívne emócie, pocity ako žiarlivosť, hnev, klamstvo, sebectvo, pokrytectvo a iné. Pričom pocity ako šťastie, schopnosť užiť si každý okamih života, láska a súcit k druhým, duševný pokoj a harmónia sú nevyhnutné pre dobré zdravie človeka. K tomu relaxácia, oddych, schopnosť uvoľniť sa, sú pre náš organizmus alkalizujúce prvky.

Pri okyslení organizmu majú však prvoradý vplyv moderné stravovacie návyky. Vo väčšine krajín sveta je to preferencia kyslých stravovacích návykov. Uprednostnenie zlej voľby a mastné a chemizované potravinárske výrobky opakovane zaťažujú organizmus. Zvýšenie konzumácie "alkalických potravín" ako sú šaláty, zelenina, ovocie, čerstvé ovocné šťavy, atď. obnovuje v tele zásaditú rovnováhu.

Dôležité je piť viac vody, nie čakať až pocítime smäd.

Rodíme sa s viac ako 90% podielom vody v tele. Rastom a vekom sa obsah vody postupne znižuje. Vo veku 70 rokov, je tento podiel cca. 60% vody. Pritom naše zdravie je priamo závislé na vode. V poslednej dobe sa však miesto kvalitnej vody pije sóda (obsahuje kyselinu uhličitú), umelými sladidlami "ochutené" nápoje, vychutnávame si kávu, ťažké exotické čaje a tak ďalej. Zabudli sme, ako piť vodu. Pritom voda je tá základná nenahraditeľná tekutina. Často vravíme, že necítime potrebu piť odporúčanú dennú dávku 1,5 až 2,5 l vody. Avšak, pocit smädu sa dostavuje až ak telu chýba 0,5 až 1liter vody. V dôsledku toho sú často naše bunky "suchšie", čo komplikuje prebiehajúce chemické procesy v tele.

Ionizovaná zásaditá voda.

Pri elektrolýze vody sa v nej rozpustené minerálne soli rozkladajú na kladne nabité kovové ióny(vápnik, horčík, draslík, sodík) a nekovy s negatívnym nábojom( kyseliny- chlór, síra, fosfor, atď.) Na princípe procesu elektrolýzy vody a na získanie jej nových vlastností, sa použije špeciálne vybavenie - ionizátory vody. Tieto zariadenia, obsahujú elektrolýznu komoru, ktorá je prepojená elektródami (anódou a katódou), ktoré sú špeciálne rozdelené do dvoch častí membránou. Obidve vyrobené vody, teda zásaditá a kyslá takto získajú úplne odlišné vlastnosti, ktoré si vedia udržať určitú dobu. Vlastnosti sú odlišné pre zásadité a kyslé vody pri pH 0-14 stupňov, pričom platí stupnica: 0-6 kyslá, acidická, mŕtva - 7 neutrálna, 8-14 zásaditá, alkalická, živá.

Oxidačno - redukčný potenciál (ORP) definuje schopnosť dávať alebo prijímať elektróny. ORP hodnoty (mV) môžu byť negatívne alebo pozitívne. Negatívny ORP naznačuje, že roztok obsahuje voľné elektróny. Čím väčší je pozitívny potenciál, sila bude výraznejšia. Kvôli týmto vlastnostiam má kyslá voda baktericídne vlastnosti a je vhodná na dezinfekciu.

Ľudské vnútorné orgány redukujú ORP od plus 50 do mínus 200 mV. Prakticky všetky sýtené nápoje majú pozitívne ORP a pohybuje sa od cca + 150 až + 250 mV (Cola + 350 mV). Ľudský organizmus preto ORP koriguje vlastnou energiou. pH a ORP hodnoty zariadenia závisí od dĺžky práce (pozri tabuľka):

pH a ORP prístroj mení v závislosti na čase a zložení vstupnej vody, na jej mineralizácii. Voda z vodovodu bude mať iné výsledky ako destilovaná voda. Tabuľka odkazuje na vodovodnú vodu v Litve.

Pracovný čas prístroja(min) Alkalická voda Kyslá voda
pH ORP(mV) Účel pH ORP(mV) Účel
5 8,7 -103 Preventívne - každodenné pitie 6,1 +148 Vonkajšie použitie
10 9,4 -281 * * 5,6 +379 * *
15 9,8 -325 3,7 +485 * *
20 10,3 -392 2,8 +539
25 10,3 -410 2,5 +652
30 10,3 -494 K liečbe chorôb 2,5 +696 K liečbe chorôb

Ako je vidieť z tabuľky, alkalické pH a ORP má podobné hodnoty ako vnútorné tekutiny (krv, lymfa, ). Preto alkalické vody s pH 8,5 - 9,5 a ORP = -100 ... -200 mV (pri zapnutí prístroja vyrába asi 5 až 10 minút), sú vhodné pre každodenné pitie ako účinné preventívne opatrenie (pozri "Päť výhod alkalickej vody"). Odporúča sa denne 0.3 ml na kilogram telesnej hmotnosti.

Kyslé pH a ORP hodnoty ukazujú, že voda je vhodná najmä pre vonkajšie použitie. Pozitívny ORP definuje nedostatok elektrónov. Kyslá voda tieto chýbajúce elektróny vyberá od choroboplodných zárodkov, baktérií, patogénov pričom ich ničí a usmrcuje. To znamená, že kyslá voda je vynikajúci baktericídny prípravok.

 

BENEFIT PÄŤ - Päť výhod alkalickej vody.

1. Prírodný antioxidant.

NEGATÍVNE ORP (-150 -250 mV) - odkazuje na alkalickú vodu, obsahuje voľné elektróny, t.j. elektróny, ktoré možno umiestniť. Táto funkcia je veľmi účinná pri zneškodňovaní obzvlášť škodlivých voľných radikálov.

Je známe, že voľné radikály sú molekuly, ktorým chýba jeden elektrón. Sú tvorené prirodzene v tele pri metabolických reakciách. Určité množstvo voľných radikálov v tele je potrebné a prospešné. Chránia telo pred baktériami, vírusmi, ničia degenerujúce bunky. Problém začína, keď sa voľné radikály tvoria v prebytku. Aby voľné radikály získali chýbajúce elektróny, musia neustále napádať telá zdravých buniek, tým narúšajú jednotlivé bunky, orgány a ich správnu činnosť. Môžu začať nekontrolované chemické reakcie, ktoré podporujú patologický stav, sú dôsledkom vážnych ochorení, vrátane ochorení onkologických (rakoviny).

Pitím alkalickej ionizovanej vody, telo dostáva dodatočné množstvo voľných elektrónov, ktoré sa viažu na voľné radikály. Vzhľadom na antioxidačné vlastnosti zásaditej vody sú tak chránené celé bunky, pričom sa posilňuje imunitný systém a organizmus.

2. Alkalické telo.

Alkalické pH 8,5 - 9,5 je pre telesné vnútorné orgány výraznou pomocou. Telo a krv novorodenca má pri narodení pH 7,45 a v tomto čase je najviac zásadité. Bohužiaľ, rastom a vývojom organizmu, kyslými stravovacími návykmi zásaditosť krvi klesá, akumulácia kyslého odpadu telo prekysľuje, s čím sa riziko ochorenia zvyšuje. Alkalické minerály potrebné na odkysľovanie môže telo doplniť len z potravy a tekutín.

Alkalické vody sú ľahko absorbované pri neutralizácii kyslého odpadu, pretože obsahujú ióny alkalických kovov (vápnik, horčík, draslík, sodík), ktoré telo prijme v najlepšej ionizovanej forme. Jedná sa aj o zriedenie iónov solí kyselín (chlór, síra, fosfor, atď). Preto pri požití alkalickaj vody telo dostáva akýsi "koktail alkalických iónov", ktorý v tele udržiava prospešné zásadité prostredie.

3. Priamo sa vstrebáva.

Molekuly vody sa združujú do "skupín" a vytvárajú zhluky - klastre (predstavme si vaječný bielok vo vode). Alkalická voda obsahuje 5-6 molekúl, pričom bežná voda obsahuje 10 až 13 molekúl. Preto zásaditá voda okamžite prechádza cez bunkové membrány a je priamo zapojená do metabolických procesov. Alkalická voda tak ľahko prechádza do tkanív, odstraňuje nahromadené toxíny v črevách a rozpúšťa toxíny v najneprístupnejších miestach bunky, čím ju očisťuje. Zásaditá voda efektívne neutralizuje, skvapalňuje nahromadené odpady v tele, ktoré sa následne ľahko odstránia v obličkách a vylúčia von z tela.

4. Redšia krv

Alkalické povrchové napätie vody je takmer dvakrát nižšie ako má bežná voda a blíži sa povrchovému napätiu krvi. To znamená, že alkalická voda je "redšia". Pamätajme si, že krv obsahuje až 90% vody a je ľahké pochopiť, že ak má telo dostatočný prísun alkalickej vody, krv je redšia. Toto je veľmi dôležitý rys, pretože telo krv zahusťuje, krvný obeh je ťažší, čo je spojené s rizikom vzniku krvných zrazenín. Pitím alkalickej vody, je krv prirodzene redšia.

5. Viac kyslíka

Zásaditej vode dominujú negatívne OH-ióny, sú to atómy kyslíka v molekulách vody. Preto pitie alkalickej vody udržuje v tele kyslík. Kde je kyslík, tam je životná energia. Metabolický proces do značnej miery závisí na tom, aké je prostredie, či je v ňom dostatok kyslíka. V prípade priebehu rozkladania sacharidov pri nedostatku kyslíka, sú tieto len čiastočne rozložené. Je veľmi dôležité vedieť, že rakovina sa vyvíja v podmienkach, kde je nízky metabolizmus kyslíka s médiami a tvorí sa vo vysoko kyslom prostredí.

Za posledných 30 rokov prekvapili svet fascinujúce ukazovatele zdravia obyvateľstva Japonska a Južnej Kórey. V týchto krajinách je výrazné zavádzanie moderných bio-ukazovateľov zlepšenia kvality vody a technológií na jej úpravu. V Japonsku používa alkalickú vodu na každodenné použitie každá štvrtá rodina. Každý rok sa táto obrovská skupina spotrebiteľov zvyšuje o milión. Japonsko a Južná Kórea sú priekopníkmi v počte nemocníc, kde sa namiesto liekov a antibiotík, často používajú pre svoje nenahraditeľné liečivé a baktericídne vlastnosti charakteristické alkalické (zásadité) a acidické (kyslé) vody.

 

Ako nám prístroje pomáhajú alebo pH_ORP v skratke. (pdf)

 

Ako používať ionizovanú vodu na denné pitie, liečenie a domáce účely? (.pdf)

 

© 2008 - 2018 Simaco - Všetky práva vyhradené
Napíšte nám